Arhīvs

Leļļu Mākslas muzeja informācija plašsaziņas līdzekļiem

LATVIJAS  DIZAINA

SKULPTŪRLEĻĻU PANĀKUMI MASKAVĀ  UN BAKŪ!

Frīdas, Pjero un Simonas neparastais ceļojums- Rīga-Maskava-Rīga Stanbula –Baku –Stanbula-Rīga

Pateicoties Rīgas Domei, Latvijas Kultūrkapitāla fondam, Biznesa inkubatoram HUB Rīga, Latvijas Dzelzceļam, Latvijas Dizaineru Savienībai, Ārlietu ministrijai ,Latvijas vēstniecībām Maskavā un Azerbaidžānā sadarbojoties ar Poligrāfijas Aģentūru un SIA Demarsch

Leļļu Mākslas muzejs  un dizaina lietu darbnīca „Dizaina elementi” varēja godam pārstāvēt Latviju  divās nozīmīgās profesionālās leļļu mākslas izstādēs Maskavā un Bakū gūstot panākumus , jaunus sadarbības partnerus un patiesi daudz sirsnīgus atzinības vārdus par izstādītajiem mākslinieces Ināras Liepas  autordarbiem, suvenīriem un Latvijas ekspozīciju.

Izstādes ietvaros profesionālās leļļu mākslas žurnāla „Leļļu meistars” rīkotajā ikgadējā konkursā „GADA LELLE” vienā no nominācijām par LABĀKO TIKA ATDZĪTAS INĀRAS LIEPAS  dizaina skulptūrleļļu  lampas „Pjero „un „Simona” ,kuras pēc tam piedaloties Pirmajā pasaulē leļļu Biennālē „FUSION DOLL”Baku pilsētā  nonāca Azerbaidžānas prezidenta mākslas fondā ,kura patronese ir prezidenta kundze Merhibana Alijeva!


MASKAVA

27.10-30.10.2011

Centrālā izstāžu zāle „Manēža”
Pasaulē vērienīgākā profesionālās leļļu  mākslas izstāde „Leļļu Māksla”
„Искусство кукол„
6000m2
Vairāk ,kā 1000 dalībnieki no 26 valstīm
Izstādes organizētāji –Fonds „Pasaules lelles” ar Maskavas valdības atbalstu
Galvenās izstādes organizētājas –Olga Lahina ,Irina Mizina ,Lana Letta kā arī Boršagovskaja Elēna,Ponomareva Tatjana,Grekovs Aleksandrs
Izstādes atklāšanu ar uzrunu  pagodināja Latvijas vēstniecības Krievijā kultūras atašeja Maija Bišofa

Jau otro gadu pēc kārtas Leļļu Mākslas muzejs un tā pārstāvji, māksliniece Ināra Liepa un Uldis Liepa, atsaucoties uz izstādes organizētāju ielūgumu piedalījās pasaulē vērienīgākajā profesionālās leļļu mākslas izstādē, kur mākslinieki no daudzām pasaules valstīm atrādīja savu veikumu skatītājiem, kurus pārsteidza ne tikai augstais profesionālais darbu līmenis, bet arī daudzveidīgais materiālu pielietojums, radot mākslas darbus. Izstādi varētu salīdzināt ar krāsainu kaleidoskopu, kura košo stikliņu kombinācijas žilbināja acis un tik ļoti iepriecināja redzētais.  Smaids un pārsteigums apmeklētāju sejās  māksliniekiem radīja tādu svētku sajūtu, kas dod pozitīvu enerģijas lādiņu visam gadam līdz nākamai izstādei.

Izstādes koncepcijā ietilpa atsevišķi profesionālu mākslinieku, mākslinieku apvienību , mākslas galeriju,  kolekcionāru ekspozīcijas. Izstādes ietvaros notika starptautiska zinātniski –praktiska konference, tika pasniegta Pandoras prēmija, notika starptautiska izstāde-gadatirgus ”Pasaules lelles”.

Izstādes laikā mēs saņēmām vairākus sadarbības piedāvājumus no mākslas galerijām, dizaina žurnāliem un individuāliem pasūtītājiem.

Leļļu Mākslas muzeja ekspozīcijā tika izstādītas mākslinieces Ināras Liepas autordarbi- kompozīcija „Frīdas ceļojums”, lampu skulptūrlelles  „Gaismas deja”, ”Pjēro”,  ”Simona”,  kā arī  dizaina lietu darbnīcas „Dizaina elementi ”suvenīru komplekti 

Preses relize maskavas izstadei 2010BAKU

04.11- 10.11.2011

Pirmā pasaulē Starptautiskā leļļu Biennāle „Fusion Doll”Baku pilsētā
Izstādes norises vieta: Baku muzeju centrs Merkezi
Izstādes  organizētāji: Azerbaidžānas republikas  Kultūras un Tūrisma ministrija
Izstādes koordinators: Azerbaidžānas republikas  Kultūras un Tūrisma mākslas un lietišķās mākslas nodaļas vadītājs Galibs Gasimovs
Izstādes kuratori: Muzeja centra direktore -Liāna Vezirova
Mākslinieku savienības biedrs ,žurnāla „Leļļu meistars” Baku korespondents ,izstādes dvēsele-Parviz Guseinovs
Izstādes patrons- Azerbaidžānas republikas Kultūras un Tūrisma  ministrs Abulfas Garayevs
Izstādes atklāšanu pagodināja Latvijas vēstnieks Azerbaidžānas republikā  Hārdijs Baumanis.
Dalībvalstis-Azerbaidžāna ,Krievija, Itālija, Baltkrievija, Latvija, Čehija, Ukraina,  Nīderlande, Francija

LATVIJAS PANĀKUMI - Mākslinieces Ināras Liepas dizaina skulptūrleļļu lampas ”Pjero” un” Simona”  iegādājās Azerbaidžānas prezidenta mākslas fonds, kuru vada prezidenta kundze Mehribana Alijeva!

Par Biennāli

Vasaras vidū saņemot Azerbaidžānas republikas Kultūras un Tūrisma ministrijas ielūgumu pārstāvēt Latvijas profesionālo leļļu mākslu  Biennālē protams uztvēru ar lielu prieku ,bet reāli domājot sapratu, ka pārbaudījums būs liels. Pieņemt vai nepieņemt šo ielūgumu nebija šaubu, bet tas, ka brauciens sekoja tieši pēc dalības Maskavas izstādē prasīja  zināmu saņemšanos, lai viss noritētu pēc iecerētā plāna.

Pirmā leļļu mākslas  Biennāle pasaulē  notika tieši Baku pilsētā un pirmo reizi visā Kaukāza reģionā. Tās uzdevums bija iepazīstināt Azerbaidžānas iedzīvotājus ar jaunu mākslas virzienu-profesionālo  leļļu mākslu, kuru pārstāvējām mēs –profesionāli leļļu mākslinieki no deviņām  valstīm. Izstādes darbi bija ļoti atšķirīgi  un atspoguļoja  dažādus virzienus šajā mākslas jomā –interjera un  dizaina skulptūrlelles, mākslas lelles, tradicionāli tautiskais stils, klasiskās porcelāna lelles, skulptūras no bronzas,  mehāniskās lelles no koka un citiem materiāliem.

Starp daudziem lietišķās mākslas veidiem , autorleļļu māksla ļoti strauji attīstās un bagātinās. Interese par šo mākslas veidu arvien palielinās daudzās pasaules valstīs, tai skaitā arī Azerbaidžānā. Pēdējo gadu laikā notika daudzi nozīmīgi pasākumi ,kas veicināja leļļu mākslas attīstību šajā valstī, par ko liecināja profesionāli spēcīga Azerbaidžānas autoru darbu ekspozīcija  Baku izstādē. Elmira Abbasli ,Parviz Guseinovs  un Irina Gundareva , Tamilla Gurbanova –brīnišķīgu darbu autori,  kas tik ļoti viesmīlīgi rūpējās par ikvienu no mums.

Īpašs paldies jāsaka Parvizam Guseinovam ,kurš pats būdams ļoti talantīgs mākslinieks  bija šīs izstādes dvēsele , iniciators un kurators.

Jau pirmajā dienā tiekoties ar muzeju centra direktori Liānu Vezirovu apbūra viņas šarms, labā gaume un spēja vadīt milzīgu mākslas centru, kurā regulāri notiek mākslas projekti dažādās jomās. Viņas un muzeja darbinieku viesmīlība un rūpes  lika mums visiem  justies gluži kā mājās.

Biennāle ir nozīmīgs notikums ne tikai pašai Azerbaidžānai ,bet arī visām dalībvalstīm,  jo iegūtā pieredze un kontakti ar māksliniekiem noteikti būs turpinājums jauniem sadarbības projektiem.

Par to, ka šī Biennāle bija nozīmīgs notikums ne tikai māksliniekiem ,bet arī pilsētai un visai valstij liecināja Kultūras un Tūrisma ministrijas nopietnā attieksme un ministrijas koordinatora- mākslas un lietišķās mākslas nodaļas vadītāja  Galiba Gasimova padarītais darbs organizējot šo pasākumu. Tas tika darīts ar  austrumu zemei piemītošu  viesmīlību un  vērienu,  kā arī paša ministra Abulfa Garajeva klātbūtne izstādes atklāšanā ,kuru atspoguļoja visas Azerbaidžānas televīzijas kanāli, kā arī Turcijas televīzija. Neskaitāmas intervijas un liela izstādes apmeklētāju interese liecina par to ,ka šis pasākums ir tiešām liels notikums profesionālās leļļu mākslas dzīvē Kaukāza reģionā!

Vēlos izteikt īpašu paldies Latvijas vēstniekam Azerbaidžānā Hārdijam Baumanim par lielo atbalstu , rūpēm un viesmīlību, kas nodrošināja mūsu sekmīgu  dalību šajā  izstādē, kā arī Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāram Andrim Teikmanim  !