Muzejs

2012.gada sākumā  Leļļu Mākslas muzejs, zaudējot telpas Vecrīgā , bija nonācis izvēles priekšā – pārtraukt muzeja darbību vai domāt jaunu tā pastāvēšanas veidu. Pakojot muzeja ekspozīciju kastēs un koferos, māksliniecei, privātā muzeja vadītājai Inārai Liepai dzima ideja par ceļojošā muzeja izveidi un nu koferi uz laiku ir kļuvuši par leļļu un rotaļlietu „kofermājiņām”.

Mājīgi izgaismoti un ar Liepu ģimenes mīlestību iekārtoti tie veido 20 ekspozīcijas vienības, kuras attēlo nelielu daļu Latvijas bērnības mantojuma. Tās ir sadzīves ainiņas ar senām lellēm, rotaļlietām, sadzīves priekšmetiem, spēlēm un citām lietām. Zīmīgi ir tas, ka kolekcijā ir ne tikai unikāli pasaulslavenu leļļu fabriku ražojumi (Armand Marseille, Bebe Bru, Kammer&Reinhardt, Margarete Steiff un citi ), bet arī Latvijā izgatavotas koka rotaļlietas un lelles, kuras sen jau ir pazīstamas ārpus mūsu valsts robežām.

Pateicoties Rīgas Domes, Nodibinājuma „Rīga-2014”, Latvijas Kultūras ministrijas, KKF, Latvijas vēstniecības Krievijas federācijā, Latvijas vēstniecības Igaunijā, Latvijas vēstniecības Vācijā,  Latvijas vēstniecības Nīderlandē, Veenkoloniaal muzeja, Ārlietu ministrijas, Latvijas Dzelzceļa, kā arī draugu un domubiedru atbalstam, izstāde no 2012. gada līdz 2014. gadam tika eksponēta Rīgā- Melngalvju nama izstāžu zālē, Rātsnamā, Tallinā- Igaunijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgas dienu Maskavā ietvaros- Maskavas leļļu teātrī , Puškina muzeja filiālē- Turgēņeva muzejā, Vācijā-Šlēzvigas-Holšteinas klasiskās mūzikas festivāla kultūras programmas ietvaros – Pronstorfas mākslas galerijā ”Antique & art Pronstorf”, Nīderlandē- Latvijas kultūras dienu ietvaros Veenkoloniaal muzejā un Veendamas pilsētas Rātsnamā. Izstādi paguvuši apskatīt jau vairāk kā 15000 cilvēku!

Ceļojot pa Eiropu izstāde saņēmusi ļoti daudz atzinības vārdus par tās saturu un neparasto ekspozīcijas dizainu-tas rada prieku par kopīgi paveikto darbu, bet pats galvenais, ka tā ļāva ikvienam kaut uz mirkli atgriezties savās bērnības atmiņās un iepazīt daļu no Latvijas kultūras mantojuma.

Sirsnīgs paldies visiem Leļļu Mākslas muzeja draugiem,  atbalstītājiem tuvās un tālās zemēs  par to,  ka bijāt un esat kopā ar mums!

Patiesā cieņā,

Ināra Liepa