Festivāls

EIROPAS PROFESIONĀLĀ LEĻĻU MĀKSLAS FESTIVĀLA PROGRAMMA

5.septembris (ceturtdiena)
11:00 -17:00 Izstāde atvērta apmeklētājiem
17:00-20:00 Izstādes atklāšana –ieeja ar ielūgumiem. Festivālu ieskandinās Julgī Stalte.

6.septembris (piektdiena)
10:00 -19:00 Izstāde atvērta apmeklētājiem
13:00 -15:00 Konference Laikmetīgās mākslas mijiedarbība ar profesionālo figurālās mākslas nozari
Tikšanās ar Pēterburgas Elagina salas atpūtas un kultūras centra pārstāvjiemm.
Projekta prezentāciju vadīs- Svetlana Kuzņecova.
Iepazīšanās ar māksliniekiem:
Jāņa Straupes prezentācija – stāsts kā tapa darbs „Putni”
Krievijas mākslinieku prezentācijas.
Ceļojuma iespaidi par Sanktpēterburgas Laikmetīgās mākslas muzeju „ERARTA”
Prezentē: māksliniece Ināra Liepa

7.septembris (sestdiena)
10:00-19:00 Izstāde atvērta apmeklētājiem
Dienas laikā uz lielā ekrāna tiks rādītas filmas par pasaules dārziem un parkiem, kā arī Latviešu mākslinieku animācijas filmas.
12:00-15:00 Ievas Helmūtes Grafikas darbnīcas radošās nodarbības.
15:00 Mūziķes, komponistes, dziedātājas Elizabetes Balčus performance.

8.septembris (svētdiena)
10:00 -18:00 Izstāde atvērta apmeklētājiem
12:00 -14:00 Annas Koku skolas dibinātāja Edgara Neilanda prezentācija.
14:30 Mākslinieces Edītes –Pauls-Vīgneres daiļrades godināšana un atskats uz radošo darbību.
15:30 Deju kluba” DUENDE” priekšnesums
16:00 Svinīga Latvijas floristu konkursa uzvarētāju apbalvošana
18:00 Festivāla noslēgums

 

EIROPAS PROFESIONĀLĀS LEĻĻU MĀKSLAS FESTIVĀLS 2019/RĪGA
5-8. septembris
Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā, Uzvaras bulvārī 2a.

Tuvojas septembris – tas nozīmē, ka sesto gadu pēc kārtas Rīga uz laiku atkal kļūs par Eiropas profesionālās leļļu mākslas galvaspilsētu! Šogad sākam jaunu festivāla posmu, kurā vēlamies atkāpties no tradicionālā leļļu mākslas izstāžu formāta. Mūs interesē profesionālās leļļu mākslas kopsakarības ar citām mākslas nozarēm un tās vieta laikmetīgās mākslas nišā.
Mūsu festivāla izstādē, kuras tēma ir ”PARADĪZES PUTNU DĀRZS” piedāvāsim iespēju iepazīt gan klasisko, gan avangarda mākslu, tikties ar Latvijas floristiem un unikālās Annas Koku skolas pārstāvjiem! Sumināsim Latvijas izcilo tekstila mākslinieci Edīti Pauls – Vīgneri nozīmīgā dzīves jubilejā.
Šogad priecāsimies par Latvijas, Igaunija, Lietuvas, Krievijas, Vācijas, Austrālijas, Japānas , ASV 60  profesionālu mākslinieku veidotajiem darbiem, tādās mākslas nozarēs, kā – figurālā māksla, vides dizains, glezniecība, grafika, papīra māksla,  stikla māksla, koktēlniecība, tekstilmāksla, metāla māksla, videoprojekciju māksla. Sadarbībā ar Latvijas Floristu Apvienību tiks rīkots konkurss, kurā piedalīsies 10 Latvijas floristu veidoti  kompozīcijas darbi. Savu favorītu izvēlēsies gan mākslinieku žūrija, gan izstādes apmeklētāji.
Tikai četras dienas rīdziniekiem un tās viesiem būs iespēja redzēt unikālas Krievijas izcilāko profesionālās leļļu mākslas pārstāvju Aleksandras Hudjakovas, Svetlanas Rumjancevas, Olgas Sukač, Ingas Ivaščenko, Natālijas Lopusovas –Tomskajas, Vladimira Gvozdeva un citu radošās leļļu mākslinieku apvienības DOLLART.RU autoru darbus. Nepalaidiet garām iespēju tikties ar māksliniekiem un redzēt profesionālās leļļu mākslas paraugdarbus!!! Priecājamies par mūsu Igauņu kolēģu ekspozīciju –paldies studijas 14 vadītājai Tatjanai Mohrakovai, kā arī  Viive Noor, Juri Mildeberg, Marianna Ratinen, Svetlana Aleksējeva un citiem . Šogad ienākot muzeja izstāžu zālē jūs sagaidīs Karinē Paronjanc gaisīgo ziedu gleznu pasaule un Latvijas mākslinieku –Edītes Pauls –Vīgneres, Dzintras Vilkas, Jāņa Straupes,Ritvara Kalniņa,  Andas Munkevicas, Svetlanas Saveļjevas , Andas Poikānes, Sabīnes Ogas, Ineses Līnes, Modra Svilāna, Artas Ozolas –Jaunarājas, Jura Upenieka un Ivara  Krūmiņa, Vara Dzērves, Ivetas Pērkones, Maijas Rezenbergas, Kristīnes Kliginas un citu mākslinieku  darbi.  Īpaši veidotās projekcijās varēs iepazīt seno Japānas, ASV, Vācijas ,Austrālijas mākslu veltītu putniem un ziediem.
Atpūtas brīdī būs iespēja nobaudīt gardus ēdienus un dzērienus.
Kā ik gadu festivāla ietvaros piedāvāsim daudzveidīgu kultūras programmu, festivāla dalībnieku prezentācijas, meistarklases, patīkamu vidi, kurā var ne tikai uz brīdi aizmirst par ikdienas rūpēm un atpūsties, bet arī iepazīt mākslas daudzveidību, satikt domubiedrus un mākslas darbu autorus, izcilus sava amata meistarus, bagātināt savu iztēli un gūt iedvesmu radošam darbam, kā arī iepazīt Latvijas dzelzceļa muzeja interesanto ekspozīciju. Izstādes laikā būs iespēja darbus iegādāties vienojoties ar autoriem. Sīkāka informācija  būs pieejama INFO centrā.

Izstādes darba laiki:
5.septembrī no 11:00 -17:00, 17:00 – svinīga festivāla atklāšana – ieeja ar ielūgumiem.
6.,7.septembrī no 10:00 – 19:00
8.septembrī no 10:00 - 18:00

Festivāla programma un cita informācija - mājas lapās: www.dollart.lv, www.railwaymuseum.lv, facebook-dollart riga 2019, kā arī citās sociālajās vietnēs.                                                                     
Patiesā cieņā, festivāla organizētāja - Ināra Liepa (inara.liepa@gmail.com), festivāla tehniskais direktors - Uldis Liepa

Festivālu organizē Nodibinājums „Leļļu Mākslas muzejs” sadarbībā ar Rīgas domi.
Šī gada festivāla vēstnesis – koktēlnieka Jāņa Straupes darbs „Putni” .
Kontaktinformācija: inara.liepa@gmail.com, 29257285